Sıkılmıştım, bu yüzden bir şekerleme yapmaya karar verdim. Döndüğünde bana haber ver.
REKLAM ALANI

Bütün Mahalle Sabah Uyandığında Arabalarını Bu Halde Buldu

    1 yıl önce     1118 Okuma

Kimliği Belirsiz Kişiler 15 Araca Zarar Verdi, Araç Sahipleri İsyan Etti

Eskişehir'de park halinde bulunan 15 araç kimliği belirsiz kişiler tarafından zarara uğradı. Araç sahipleri yetersiz önlemler karşısında isyan ediyor.

Eskişehir'de park halinde bulunan 15 aracın kaput ve kapıları kimliği belirsiz kişiler tarafından çizilerek zarar verildi. Araç sahipleri sosyal medyada bir araya gelerek, görüntülere yansıyan 3 kişi hakkında işlem başlattı.

#

YAŞLARI KÜÇÜK 3 KİŞİ KAMERALARA YANSIDI

Olay, akşam saatlerinde Güllük Mahallesi Hatboyu-1 Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde araçlarını kontrol eden vatandaşlar, yol kenarına park ettikleri otomobillerinin kaput ve kapılarının çizildiğini fark etti. Yandaki araçların da çizildiğini gören vatandaşlar, sosyal medyadaki bir grupta olayı paylaşarak zarar gören otomobillerin sahipleriyle iletişime geçti. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayda, yaşları küçük olduğu görülen 3 şahsın cadde boyunca ellerindeki bir cisimle araçları çizdiği ve olay yerinden uzaklaştığı görülüyor. Yaklaşık 15 aracın zarar gördüğü olayda mahalle sakinleri, kimliği belirlenemeyen şahıslardan şikayetçi oldu.

#

"GÖZÜN GİBİ BAKIYORSUN, HİÇBİR ÖNLEM YOK"

Olayda arabası zarar gören Tuncer İkikardaşlar, insanların yıllarca para biriktirip araçlarını aldıklarını ifade etti. Aracına gözü gibi baktığını ama hiçbir önlem olmadığını aktaran İkikardaşlar, "Bizim apartmanın önünde bildiğimiz yaklaşık 12-13 araç zarar görmüş. Başlangıçta Sakarya Caddesi'ne kadar gidiyor.

Arkadaşların da internete attıktan sonra bilgileri oldu. Bu araç benim. Sadece bu bölgede yaklaşık 12 tane araca zarar verdiler. Bu olay farklı boyutlara geliyor. Bu aracı boyatmaya kalksan belki 300-500 liraya boyatacaksın ama ilerde satmaya kalktığınız zaman 'Niye boyadı?', 'Boyalı araba fiyat düşer', gibi sıkıntılar oluyor. Bunların önüne geçilemiyor.

Şimdi bunlar 3 tane çocuk. Saat 5'i 14 geçe Sakarya Caddesi tarafından yürüyerek geliyorlar. Ellerinde bir cisim var tam belli değil. 3 kişi sıradan bütün araçları çizerken gördüm. Bizim haberimiz akşam saat 9 civarında oldu. Polis gelince haberimiz oldu. Biz başta arabaları görmedik. Evvelsi gün akşam oluyor. Bazı arkadaşlar şikayetçi oldu. Ben olmadım. Çünkü ceza ehliyetleri yok böyle şeylerin. Sadece gidip ifade veriyorsun. Mahkemede yakalanırsa gidip gidip ifade vereceksin o kadar. Bütün zararı sadece araç sahiplerine. Hem maddi hem manevi. Çünkü insanlar bu araçları kolay almıyor. Yıllarca para biriktirip de bu aracı alabiliyorsun. Gözün gibi bakıyorsun ama gördüğünüz gibi hiçbir önlem yok" şeklinde konuştu.

#


Kaynak : haberler.com

YORUMLAR

Bolu 360 Back To Top