Sıkılmıştım, bu yüzden bir şekerleme yapmaya karar verdim. Döndüğünde bana haber ver.
REKLAM ALANI

'Teknoloji Insanlığı Yok Edecek' Dedi, Çözümünü Söyledi!

    1 yıl önce     715 Okuma

#

Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanlığın saldırganlığını dizginlememesi durumunda teknolojinin insanlığı yok edebileceğini söyledi.

Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, teknolojinin gelişimi kontrol altına alınmazsa ileride insanlığı yok edeceğini söyledi.

Daha önce de yapay zekanın gelişimi konusunda uyarılarda bulunan Hawking, insanlığın bu konudaki tehditleri belirlemek için ortak bir akıl geliştirmesi gerektiğini belirtti.

İnsanlığın geliştirdiği teknolojilerin, insanlığı yok edebilecek kapasiteye ulaştığını belirten Hawking, "Saldırganlık, evrim süresince genlerimize işlemiş. Ve şimdi bu saldırganlık, teknolojiyle birleşince hepimizi nükleer veya biyolojik bir savaşta yok etme tehlikesi yaratıyor. Bu genetik mirası, akıl ve mantıkla kontrol altına almalıyız." ifadelerini kullandı.

Hawking, insanlığın yok olma tehlikesiyle baş etmek bir çeşit 'dünya hükümeti' kurulması gerektiğini söyledi. Hawking, "Ama bir çeşit tiranlıkla da karşılaşabiliriz. Tüm bunlar biraz felaket tellalığı gibi gözüküyor olabilir ama ben iyimserim. İnsan ırkının bu mücadelelerin üstesinden gelebileceğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.


Kaynak: Habertürk

YORUMLAR

Bolu 360 Back To Top